,,Realizácia novej vízie pre Reštauračné vozne bola výzvou“

18.10.2020

Po manažéroch zo Stanice Košice vám dnes predstavíme ďalšieho kolegu z radu manažérov, tentokrát z WAGONU SLOVAKIA KOŠICE. Jedným z našich najakčnejších kolegov je bezpochyby manažér reštauračných vozňov, Ondrej Molčák.  

Ondrej, jeden z kľúčových manažérov spoločnosti WAGON SLOVAKIA KOŠICE riadi chod reštauračných vozňov a vedie rozširujúci sa tím šikovných čašníkov a kuchárov, ktorí si jeho vedenie pochvaľujú.
Ako sa mu darí byť tak obľúbeným a zároveň profesionálnym manažérom s výbornými výsledkami?
Za kľúč k tomuto úspechu považuje správny pomer profesionality, skúseností, nadhľadu a ľudskosti ktoré mu pomáhajú vytvárať návrhy nových služieb a jedál s prihliadaním na dopyt zákazníkov ako aj možnosti kuchyne reštauračného vozňa.  

V roku 2019 spustila spoločnosť WAGON SLOVAKIA KOŠICE proces vytvárania a kreovania nového pilotného projektu v reštauračných vozňoch, zameraný na výmenu klasických jedál za svetovú gastronómiu a svieže moderné chute. K projektu bol obchodným riaditeľom Ivanom Hincom prizvaný aj Ondrej, ktorý už mal za sebou dlhoročné manažérske skúsenosti na rôznych pozíciách. V spojení s nákupným manažérom Pavlom Krumphanzlom a inými oddeleniami vytvorili v spoločnosti tím, ktorý postupne vytvoril celú stratégiu a následne aj zrealizoval celý projekt refreshu reštauračných vozňov.

Novinka s názvom ,, Nové chute na cestách" uzrela svetlo sveta začiatkom novembra 2019, kedy sa na slovenské železničné trate vydal prvý pilotný vozeň s novými službami, vynovenou ponukou jedál a nápojov ako aj s novou posádkou v trendových uniformách od návrhárky Izabely Komjati, zapadajúcich do konceptu tzv. Urban štýlu. Tejto myšlienke bolo prispôsobené taktiež aj servírovanie, ktoré nechalo vyniknúť drevo v kombinácii s EKO materiálmi a novým riadom i jedálnymi a nápojovými lístkami. Tím manažérov pracujúcich na tomto projekte prijal masívny refresh služieb ako výzvu, ktorá po realizácii spríjemňuje cestovanie zákazníkom.  

Prvotnou úlohou bol návrh nového menu s výraznými chuťami a čerstvými surovinami, ktoré dal tím otestovať na vozne aby sa zistil dopyt po jednotlivých návrhoch, ktoré navaril šéfkuchár Peter Melkus. Dnes je už mnoho jedál od prvotného spustenia prevádzky zmenených, keďže sa Ondrej snaží o sezónnosť jedál a hlavne naplnenie dopytu po jedlách rôznych druhov a rôznych chutí, ktoré sú momentálne IN a trendy.  

,,Nové chute na cestách" v sebe spájajú víziu nových reštauračných služieb i zmenu celej filozofie konceptu reštauračných služieb.  

Dominantnou črtou tohto nášho manažéra ,, reštaurákov" je nezlomnosť a odvaha púšťať sa aj do náročných a logisticky ťažkých projektov, ktoré vďaka výbornej personalistike zvláda s prehľadom. Rešpekt si vybudoval najmä vďaka precíznosti a systémom, ktoré na pilotnom projekte dal do prevádzky. Základom dynamického a proaktívneho fungovania reštauračných tímov je podľa neho znalosť prostredia a celkovej logistiky. V mnohých prípadoch sa mu takáto znalosť práce jeho posádok vyplatila a v krízových situáciách si tak zachoval chladnú hlavu a s pomocou tímu vytvoril zázemie pre riešenie krízových situácií, vďaka čomu sa naňho vedia posádky plne spoľahnúť.  

Mať v tíme kolegu s víziami, precíznosťou a systémovými riešeniami je veľkou výhodou pre napredovanie reštauračných vozňov ako aj celej spoločnosti.